ARS MODERNA | Spółdzielnia Muzyczna

Nowy cykl koncertów ARS MODERNA zabierze Państwa w podróż do nie tak znowu odległej przeszłości, która jednak w dalszym ciągu nie wybrzmiała na rodzimych scenach muzycznych dość szeroko i głośno. W szeregu przekrojowych programów Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble zaprezentuje najważniejsze i najciekawsze – a przy tym wykonywane w Polsce rzadko, lub wcale – utwory klasyków muzyki XX i XXI wieku: pierwsze dwa wieczory w cyklu to Franco Donatoni i Salvatore Sciarrino (Włochy), Pierre Boulez, Gerard Grisey i Georges Aperghis (Francja) oraz Morton Feldman i George Crumb (Stany Zjednoczone), a także Paweł Szymański. W ramach każdego z koncertów zapraszamy do wysłuchania moderacji ze strony Mateusza Ciupki, która przybliżając historię i konteksty muzyki najnowszej, pozwoli Państwu tym pełniej docenić bogactwo i różnorodność muzyki ostatnich dekad.

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

KONCERT I – 6 listopada, 19:30, Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie

Pierre Boulez – Dérive 1 na skrzypce, wiolonczelę, flet, klarnet, perkusję i fortepian (1984, 7’)
Salvatore Sciarrino – Esplorazione del bianco II na gitarę, skrzypce, flet i klarnet (1986, 8’)
Franco Donatoni – About… na gitarę, skrzypce i altówkę (1979, 5’)
Franco Donatoni – Arpège na skrzypce, wiolonczelę, flet, klarnet, perkusję i fortepian (1986, 12’)
Morton Feldman – Why Patterns? na flet, perkusję i fortepian (1978, 30’)

KONCERT II – 18 grudnia, 19:30, Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie

George Crumb – Eleven Echoes of Autumn na flet, klarnet, skrzypce i fortepian (1966, 17’)
Paweł Szymański – Bagatelle für A.W. na saksofon, klarnet, skrzypce i fortepian (1995, 9’)
Georges Aperghis – Trio Funambule na saksofon, perkusję i fortepian (2014, 12’)
Gerard Grisey – Talea na flet, klarnet, skrzypce, wiolonczelę i fortepian (1986, 18’)
George Crumb – Mundus Canis na gitarę i perkusję (1998, 11’)

Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble:
Małgorzata Mikulska – flet
Tomasz Sowa – klarnet
Krzysztof Guńka – saksofon
Paulina Woś – skrzypce
Barbara Mglej – skrzypce, altówka
Jakub Gucik – wiolonczela
Michał Lazar – gitara
Aleksander Wnuk – perkusja
Martyna Zakrzewska – fortepian

sm logo    filharmonia    reko13-760x452    Logo Krakow_H_black

Workin’ Progress #2

workin'progress2

12 lutego 2018, godz. 18.00
Akademia Muzyczna w Krakowie / Sala Koncertowa

Koncert na zakończenie Laboratorium Kompozycji Workin’Progress 2
[link]

w programie:

Franco Donatoni Arpège
Michał Lazar Łyżka
Olgierd Juzala-Deprati Kaligrafie
Oktawia Pączkowska Multitude of Glittering Prisms
Leonardo Rizzo Un Venerdì
Salvatore Sciarrino Il tempo con l’obelisco

wykonawcy:

Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble
Małgorzata Mikulska – flet
Tomasz Sowa – klarnet
Martyna Zakrzewska -fortepian
Jakub Gucik – wiolonczela
Wiktor Krzak – fagot
Paulina Woś – skrzypce
Gabriela Biel – altówka
Bartosz Sałdan – perkusja
Aleksander Wnuk – perkusja
Michał Lazar – gitara
Mateusz Rusowicz – dyrygent
Piotr Peszat – media, koordynator

Organizator: Katedra Kompozycji

wstęp wolny

sm logo

Sciarrino i dwumetrowa blacha

Dla przypomnienia fantastycznego wydarzenia z 22-23 września 2016, i nie jedynie z tego powodu, zapraszam do czytania mojego artykułu o przygotowaniu i wykonaniu opery Luci mie traditrici Salvatore Sciarrino podczas 59. Warszawskiej Jesieni przez Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble pod kierunkiem Lilianny Krych.

Artykuł opublikowany przez Glissando dostępny jest TUTAJ.

fot. Grzesiek Mart, materiały festiwalu Warszawska Jesień

Galeria zdjęć z wydarzenia by WJ.

Salvatore Sciarrino – Il legno e la parola

I would like to invite you to my new Soundcloud profile.

At the same time I wish to share my recording of Salvatore Sciarrino marimba solo piece Il legno e la parola.

It was recorded in 2014 at the Studio Hall of the Royal Danish Academy of Music in Copenhagen, Denmark.

I would like to thank Franziska Wackerhagen who was a sound engineer and production manager, not only for this particular recording, but for a couple of common studio sessions in years 2012-2014.

ENJOY!

59. Warsaw Autumn – Spółdzielnia Muzyczna – Salvatore Sciarrino ‘Luci mie traditrici’

It is my immense pleasure to announce the performance of Salvatore Sciarrino‘s opera Luci mie traditrici by Musicians’ Community Contemporary Ensemble.

The two shows will take place during the 59th Warsaw Autumn International Festival of Contemporary Music, on the following dates:

September 22, 19:30 [link]

September 23, 19:30 [link]

Salvatore Sciarrino, libretto
Pia Partum, director
Anna Radziejewska, soprano (La Malaspina, Voice from behind the curtain)
Jan Jakub Monowid, contralto (Ospite / Guest)
Hubert Zapiór, tenor (Servant)
Artur Janda, baritone / bass (Il Malaspina)
SPÓŁDZIELNIA MUZYCZNA CONTEMPORARY ENSEMBLE
Lilianna Krych, conductor
Magdalena Maciejewska, scenography
Marek Zamojski, video
Agnieszka Dmochowska–Sławiec, stage movement

(first performance in Poland)


Z wielka przyjemnością zapraszam na przedstawienie opery Salvatore Sciarrino Luci mie traditrici w wykonaniu Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble.

Dwa przedstawienia odbędą się w ramach 59. Festiwalu Warszawska Jesień, w następujących dniach:

22 września, godz. 19:30 [link]

23 września, godz. 19:30 [link]

Salvatore Sciarrino, libretto
Pia Partum, reżyseria
Anna Radziejewska, sopran (La Malaspina, Głos zza kurtyny)
Jan Jakub Monowid, kontralt (Ospite / Gość)
Hubert Zapiór, tenor (Służący)
Artur Janda, baryton / bas (Il Malaspina)
SPÓŁDZIELNIA MUZYCZNA CONTEMPORARY ENSEMBLE
Lilianna Krych, dyrygent
Magdalena Maciejewska, scenografia
Marek Zamojski, wideo
Agnieszka Dmochowska–Sławiec, ruch sceniczny

(pierwsze wykonanie w Polsce)


fl. 1 Rafał Żółkoś
fl. 2 Małgorzata Mikulska (SM member)
b.cl. Mateusz Kras (SM member)
sax. 1 Krzysztof Guńka (SM member)
sax. 2 Łukasz Nędza
fg. 1 Wiktor Krzak
fg. 2 Agnieszka Kozioł
tr. 1 Mateusz Rusowicz (SM member)
tr. 2 Jonasz Dziuba
trbn. 1 Katarzyna Witek
trbn. 2 Kamil Zobel
perc. Aleksander Wnuk (SM member)
vn.I. 1 Barbara Mglej (SM member)
vn.I. 2 Paulina Woś (SM member)
vn.II. 1 Alicja Pilarczyk
vn.II. 2 Jakub Bańdur
vla. 1 Gabriela Biel (SM member)
vla. 2 Nadim Husni
vc. Jakub Gucik (SM member)
d.b. Mateusz Loska


WA_Logotype_V1-4a5cf4c271e22cafb1ce1199d295f477