ARS MODERNA | Spółdzielnia Muzyczna

Nowy cykl koncertów ARS MODERNA zabierze Państwa w podróż do nie tak znowu odległej przeszłości, która jednak w dalszym ciągu nie wybrzmiała na rodzimych scenach muzycznych dość szeroko i głośno. W szeregu przekrojowych programów Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble zaprezentuje najważniejsze i najciekawsze – a przy tym wykonywane w Polsce rzadko, lub wcale – utwory klasyków muzyki XX i XXI wieku: pierwsze dwa wieczory w cyklu to Franco Donatoni i Salvatore Sciarrino (Włochy), Pierre Boulez, Gerard Grisey i Georges Aperghis (Francja) oraz Morton Feldman i George Crumb (Stany Zjednoczone), a także Paweł Szymański. W ramach każdego z koncertów zapraszamy do wysłuchania moderacji ze strony Mateusza Ciupki, która przybliżając historię i konteksty muzyki najnowszej, pozwoli Państwu tym pełniej docenić bogactwo i różnorodność muzyki ostatnich dekad.

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

KONCERT I – 6 listopada, 19:30, Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie

Pierre Boulez – Dérive 1 na skrzypce, wiolonczelę, flet, klarnet, perkusję i fortepian (1984, 7’)
Salvatore Sciarrino – Esplorazione del bianco II na gitarę, skrzypce, flet i klarnet (1986, 8’)
Franco Donatoni – About… na gitarę, skrzypce i altówkę (1979, 5’)
Franco Donatoni – Arpège na skrzypce, wiolonczelę, flet, klarnet, perkusję i fortepian (1986, 12’)
Morton Feldman – Why Patterns? na flet, perkusję i fortepian (1978, 30’)

KONCERT II – 18 grudnia, 19:30, Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie

George Crumb – Eleven Echoes of Autumn na flet, klarnet, skrzypce i fortepian (1966, 17’)
Paweł Szymański – Bagatelle für A.W. na saksofon, klarnet, skrzypce i fortepian (1995, 9’)
Georges Aperghis – Trio Funambule na saksofon, perkusję i fortepian (2014, 12’)
Gerard Grisey – Talea na flet, klarnet, skrzypce, wiolonczelę i fortepian (1986, 18’)
George Crumb – Mundus Canis na gitarę i perkusję (1998, 11’)

Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble:
Małgorzata Mikulska – flet
Tomasz Sowa – klarnet
Krzysztof Guńka – saksofon
Paulina Woś – skrzypce
Barbara Mglej – skrzypce, altówka
Jakub Gucik – wiolonczela
Michał Lazar – gitara
Aleksander Wnuk – perkusja
Martyna Zakrzewska – fortepian

sm logo    filharmonia    reko13-760x452    Logo Krakow_H_black

ELEMENTI VI: Performativity – SPÓŁDZIELNIA MUZYCZNA

elementi6

ELEMENTI 6 – PERFORMATIVITY

Conference and concerts for New Music

SPÓŁDZIELNIA MUZYCZNA CONTEMPORARY ENSEMBLE will perform a performance-art-concert [link]

Time: March 9 / 20:00

Place: Academy of Music in Cracow / Concert Hall

Program:

  • Grupa Azorro Wszystko już było 1
  • Alexander Schubert Point ones
  • Francois Sarhan Situations 1 Remember
  • Francois Sarhan Situations 17 Rolex
  • Brigitta Muntendorf YES, MASTER!
  • Francois Sarhan Situations 12 Announcement
  • Piotr Peszat Untitled folder
  • Francois Sarhan Situations 13 The world doesn’t exist (Ten świat nie istnieje) / translation: Błażej Bauer
  • Francois Sarhan Situations 8 incognito

Performers:

Krzysztof Guńka / saxophon, performer
Mateusz Rusowicz / conductor, performer
Aleksander Wnuk / percussion, performer
Martyna Zakrzewska / piano, performer
Michał Lazar / giuitar, performer
Paulina Woś / violin, performer
Barbara Mglej / performer
Jakub Gucik / cello, performer

Piotr Peszat / electronics
Przemysław Kunda / sound
Edyta Mąsior / video
Grzegorz Mart / video

sm logo

Workin’ Progress #2

workin'progress2

12 lutego 2018, godz. 18.00
Akademia Muzyczna w Krakowie / Sala Koncertowa

Koncert na zakończenie Laboratorium Kompozycji Workin’Progress 2
[link]

w programie:

Franco Donatoni Arpège
Michał Lazar Łyżka
Olgierd Juzala-Deprati Kaligrafie
Oktawia Pączkowska Multitude of Glittering Prisms
Leonardo Rizzo Un Venerdì
Salvatore Sciarrino Il tempo con l’obelisco

wykonawcy:

Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble
Małgorzata Mikulska – flet
Tomasz Sowa – klarnet
Martyna Zakrzewska -fortepian
Jakub Gucik – wiolonczela
Wiktor Krzak – fagot
Paulina Woś – skrzypce
Gabriela Biel – altówka
Bartosz Sałdan – perkusja
Aleksander Wnuk – perkusja
Michał Lazar – gitara
Mateusz Rusowicz – dyrygent
Piotr Peszat – media, koordynator

Organizator: Katedra Kompozycji

wstęp wolny

sm logo