WSCHÓD KULTURY 2016 – ALARM, percussion thriller – 23.06.

Serdecznie zapraszam na spektakl dźwiękowy pod ekspresyjnym szyldem ALARM, percussion thriller. Odbędzie się on w ramach rzeszowskiej części festiwalu Wschód Kultury 2016, czyli Europejskiego Stadionu Kultury. Organizatorem koncertu jest Estrada Rzeszowska.

O festiwalu można poczytać tutaj.

Termin koncertu: czwartek 23 czerwca, godz. 20:30-22:00

Miejsce: Klub Festiwalowy ESK, Bulwary, Rzeszów

Wschód Kultury

Alarm to nie tylko koncert. To wezwanie do kontemplacji w półmroku. Zanurzenie w przestrzeń enigmatycznych brzmień. Warstwa muzyczna oscylować będzie w kręgu dark ambient, z elementami orientu, muzyki rytualnej, oraz twórczości kompozytorów Muzyki Nowej. Kompozycje owe, tajemniczo ukryte w nowo zaaranżowanym kontekście, będą inspirować do otwartej improwizacji. Alarm to seans audialny o delikatnym zabarwieniu para-teatralnym, z silnym ładunkiem ekspresyjnym mediów wykonawczych – multi-perkusji i live-electronics.

U podstaw koncepcji projektu Alarm leży pragnienie zniesienia programowych zapędów percepcji muzyki, uniknięcie chęci jednokierunkowego fabularyzowania dzieła za pomocą treści pozamuzycznych. Ujęcie dzieł Muzyki Nowej w innym kontekście, bez sugestywnego ujawniania ich tytułów, ma posłużyć mimowolnej i bardzo osobistej konkretyzacji materii dźwiękowo-wizualnej przez widza.

Zapraszamy słuchaczy na wspólny wieczór w atmosferze muzyki intermedialnej, z posępnym widmem i doraźnym larum.

Wykonawcy:

Aleksander Wnuk, multi-percussion

Piotr Peszat, live-electronics [link]

Bartosz Sałdan, multi-percussion [link]

Warto wspomnieć, że my wykonawcy, jesteśmy wszyscy związani z grupą Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble, zespołem zajmującym się wykonawstwem Muzyki Nowej, a stacjonującym w Krakowie. Gorąco zapraszam do zapoznania się z działalnością zespołu, a także projektami innych jego członków, pod adresem: www.spoldzielniamuzyczna.com

Tymczasem, DO ZOBACZENIA na spektaklu ALARM!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s