LUPNIK – wsparcie wydania solowego albumu na odpalprojekt.pl / crowdfunding

For English scroll down please

Z wielką przyjemnością i apetytem prezentuję Wam okoliczność, która czekała na odpowiedni czas. Oto początkiem 2021 roku pojawi się solowy album, który jest efektem mojej dźwiękowej pracy twórczej, czerpiącej z eksperymentów na gruncie wykonawstwa multiperkusyjnego. Moja aktywność jako instrumentalisty wykracza poza interpretację muzyki klasycznie komponowanej, wędrując przez swobodną improwizację, muzykę teatralną, szeroki zakres gatunków i estetyk. Wiąże się z praktykami post-instrumentalnym, z modyfikowaniem brzmień instrumentów i obiektów, konstruowaniem własnych ‘instrumentów’, adaptowaniem technik manualnych, skupowaniem złomu, zakupami w sex-shopie, itd.

LUPNIK to nie tylko album z moją muzyką, to też idea brzmieniowa, którą będę rozwijał i wzbogacał w dłuższej perspektywie czasowej, sam oraz we współpracy z innymi artystami.

Wsparcie wydania albumu jest możliwe przez portal odpalprojekt.pl TUTAJ

O LUPNIKU [LINK]

Lupnik /lupɲik/ — Człowiek-lupa, intymnie skupiający swoje zmysły na ekstremalnie małej przestrzeni

Muzyka Lupnika jest stworzona i wykonywana na zestawie obiektów, instrumentów i sprzętów specjalnie na tę okazję zaaranżowanych. Wytwarzaniu i przetwarzaniu elementarnych dźwięków służą praktyki perkusyjne i post-perkusyjne. Następnie dźwięki wzmacniane i wzbogacane są przez mikser, który staje się kolejnym instrumentem; saturacja jest komponentem przestrzeni dźwiękowej. Punktem wyjściowym dla materiału były zmysłowe atrybuty Malarstwa Materii.

W niniejszym kontekście słowo ‘lupnik’ jest nowomową, słowną grą wykorzystaną dla celów tego konkretnego przedsięwzięcia. Koncept ogniskowania zmysłów intymnie — przez co działania jak człowiek-lupa — odnosi się do doświadczenia fizycznego; jest to uwikłanie w dotykalne detale dźwięku, zarówno mnie, jak i słuchacza.

Ta muzyka nie jest przeznaczona ani dla głośników laptopa, ani smartfona. Aby uzyskać optymalne wrażenia, używaj hi-fi lub słuchawek.

W produkcji niebagatelnie wsparł mnie fantastyczny i niestrudzony realizator dźwięku Daniel ‘Ziółek” Bigaj, który eksperymentalnie zgłębiał i doskonalił ze mną właściwości tej muzyki.

W zamykającym album utworze zagrał ze mną mój niezastąpiony, i jak zawsze nieprzewidywalny, duo-partner Michał Lazar (na syntezatorze gitarowym).

Warstwą wizualną domknął mój album koncepcyjnie genialny Paweł Krzywdziak, który odnalazł się w świecie Lupnika od pierwszej chwili. Tym samym, swoją wrażliwością w zakresie sztuki wizualnej, podkreślił tę moją w zakresie sztuki dźwiękowej.

Album wydaje Opus Series / Requiem Records. Dziękuję Łukaszowi Pawlakowi za zaufanie. opus-series.com

Projekt wspiera Stypendium Twórcze Miasta Krakowa i ZAiKS.

Grafika Lupnik: Paweł Krzywdziak
Zdjęcia: Aleksander Hordziej


With great pleasure and appetite I introduce to you the circumstance that was awaiting the right moment. At the beginning of 2021 my solo album will be released. It is a result of my sound creation work drawing from my experiments on the basis of multipercussion performance. You can find more info about LUPNIK HERE.

At the moment I am running a crowdfunding project to support the release. So, if you wished to support my work you can easly do it via this link. It is only in Polish but I can personally answer all the questions.

In this production I would not be satisfied at all, if it was not for Daniel Bigaj, fantastic and tireless sound engineer. He went through the whole proccess, experimentally exploring and perfecting the features of my music.

Michał Lazar, my irreplaceable and as always unpredictable duo-pertner, plays guitar synthesizer in the last track. The visual part of the album is a conceptual contribution of splendid artist Paweł Krzywdziak. He understood Lupnik immediately. His sensibility as visual artist enhanced my sensibility as a sound artist.

Best!!!!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s